Segrare i huvudklasserna

Män
2018 Olle Dahlberg Solvikingarna
2017 Amine Souida Marocko
2016 William Lind Sävedalens AIK
2015 Damte Taye Ullevi FK
2014 Yared Admasu Hälle IF
2013 Musael Temesghen Hälle IF
2012 Andreas Höye Slevik IL
2011 Patrik Andersson Hälle IF
2010 Eric Senorski Örgryte IS
2009 Patrik Gustafson Brittatorp TK
2008 Japhet Kipkorir Sävedalens AIK
2007 Patrik Gustafson Brittatorp TK
2006 Mustafa Mohamed Hälle IF
2005 Patrik Gustafson Brittatorp TK
2004 Martin Söderberg IK Hakarpspojkarna
2003 Jamie Stevenson IFK Göteborg
2002 Said Regragui IK Tiwaz
2001 Martin Söderberg IK Hakarpspojkarna
2000 Lars Johansson Hälle IF
1999 Joakim Johansson Hälle IF
1998 Mustafa Mohamed Hälle IF
1997 Jonas Hagelin Mölndals AIK
1996 Claes Nyberg Mölndals AIK
1995 Claes Nyberg Mölndals AIK
1994 Claes Nyberg Mölndals AIK
1993 Håkan Eriksson IK Fryken
1992 Steven Hale IF Göta Friidrott
1991 Mats Erixon Mölndals AIK
1990 Lars Andervang IK Ymer
1989 Mats Johansson Lerum Friidrott
1988 Anders Roswall IF Kville
1987 Anders Roswall IF Kville
1986 Sören Hellmark IF Kville
1985 Sören Hellmark IF Kville
1984 Jan-Åke Jonsson Örgryte IS
1983 Mats Erixson Mölndals AIK
1982 Mats Erixson Mölndals AIK
1981 Mats Erixson Mölndals AIK
1980 Mats Erixson Mölndals AIK
1979 Mats Erixson Mölndals AIK
1978 Nils-Roland Ljungfalk Varbergs GoIF
1977 Nils-Roland Ljungfalk Varbergs GoIF
1976 Rolf Kårevik Mölndals AIK
1975 Erkki Kähärä IF Kville
1974 Rolf Kårevik Mölndals AIK
1973 Sverker Skogman Mölndals AIK
1972 Bernt Frilén IK Ymer
1971 Roald Vartianen Mölndals AIK
1970 Roald Vartianen Mölndals AIK
1969 Sverker Skogman Bromma IF
1968 Bengt-Åke Olsson Alingsås IF
Kvinnor
2018 Emy Thorén Solvikingarna
2017 Kalkidan Feleke Angereds IS
2016 Sara Svensk Sävedalens AIK
2015 Sara Svensk Triathlon Väst
2014 Lisa Öhlund Hälle IF
2013 Meraf Bahta Hälle IF
2012 Meraf Bahta Hälle IF
2011 Charlotta Fougberg Ullevi FK
2010 Meraf Bahta Hälle IF
2009 Malin Liljestedt Spårvägens FK
2008 Ida Nilsson Högby IF
2007 Katarina Åström IF Kville
2006 Christin Johansson IF Kville
2005 Jenny Johannesson Mullsjö SOK
2004 Christin Johansson IF Kville
2003 Jenny Johannesson Mullsjö SOK
2002 Mia Larsson Hälle IF
2001 Mia Larsson Hälle IF
2000 Jessica Franzén IF Kville
1999 Christin Johansson IF Kville
1998 Heléne Willix KA 1 IF
1997 Marie Söderström Hässelby SK
1996 IngMari Nilsson Hässelby SK
1995 Sara Romé Malmö AI
1994 Midde Hamrin Mölndals AIK
1993 Midde Hamrin Mölndals AIK
1992 Magdalena Thorsell Linköpings GIF
1991 Malin Årebäck Majornas IK
1990 Lotta Legernes IK Vikingen
1989 Lotta Legernes IK Vikingen
1988 Eva Törnblad IK Vikingen
1987 Marie Larsson IF Kville
1986 Lotta Westring IK Vikingen
1985 Ann Erlandsson Rydöbruks IF
1984 Eva Svensson Mölndals AIK
1983 Evy Palm Lidköpings IS
1982 Evy Palm Lidköpings IS
1981 Evy Palm Lidköpings IS
1980 Evy Palm Lidköpings IS
1979 Evy Palm Lidköpings IS
1978 Gunilla Renström Mölndals AIK
1977 Lena Brorsson IF Rigor
1976 Gunilla Renström Lundens AIS
1975 Ulla Engelby Sävedalens AIK
1974 Gunilla Lindh Mölndals AIK
1973 Sinikka Järvenpää Mölndals AIK
1972 Monica Myrehag Uddevalla IS
1971 Astrid Claesson Örgryte IS
1970 Meeri Bodelid IK Ymer
1969 Meeri Bodelid IK Ymer
1968 Meeri Bodelid IK Ymer
Altra
icakvantum
teamsportia